Szanowni Państwo,

Katedra Prawa Samorządu Terytorialnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach organizuje w dniach 7 - 8 marca 2019 r. kolejną samorządową konferencję naukową:

POZYCJA USTROJOWA
ORGANÓW JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO

Dokonane w ostatnim czasie zmiany ustawodawstwa samorządowego w sposób istotny modyfikują pozycję prawną oraz zadania organów samorządu terytorialnego.

Dotyczy to zarówno organów kolegialnych, jak i monokratycznych. Wydłużono również do lat pięciu kadencję tych organów. Wprowadzono zakaz wielokrotnego kandydowania w wyborach na wójta, burmistrza i prezydenta miasta. Przyznano pewne uprawnienia władcze przewodniczącym rad i sejmików. Pojawiła się nowa instytucja, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Status jej organów wymaga dookreślenia.

Obrady w trakcie konferencji chcielibyśmy poświęcić tym właśnie zagadnieniom.

Planowana konferencja będzie miała charakter międzynarodowy. Do udziału zaproszeni zostali specjaliści z zakresu prawa komunalnego z Niemiec i Austrii.

Obok wystąpień merytorycznych przewidujemy jak zawsze dyskusję z udziałem samorządowców praktyków.

Referaty przesłane oraz wygłoszone podczas konferencji będą opublikowane w Wydawnictwie Wolters Kluwer.

Serdecznie zapraszam

prof. zw. dr hab. Bogdan Dolnicki

Kierownik Katedry Prawa Samorządu Terytorialnego

Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego

TERMINY

Termin dokonywania zgłoszeń udziału w konferencji oraz tematów wystąpień: do 15 grudnia 2018 r.

Zgłoszenia prosimy wysyłać wyłącznie drogą elektroniczną poprzez formularz dostępny pod adresem: http://www.konferencja-samorzad.pl/

Przyjęcie zgłoszenia udziału zostanie potwierdzone również drogą elektroniczną.

Koszt uczestnictwa w Konferencji wynosi 500 zł + 23% VAT (615 zł).

Opłata nie obejmuje kosztów dojazdu oraz noclegu.

Płatność przelewem na konto:               97 1060 0076 0000 3200 0089 8440

Firma Konsultingowa URIOS sp. z o.o.

Plac Warszawski 10, 41-800 Zabrze

W tytule przelewu proszę podać imię i nazwisko osoby, której dotyczy wpłata.

Termin dokonywania wpłat: 15 stycznia 2019 r.

Miejsce:

Obrady odbywać się będą w auli budynku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ul. Bankowej 11 B.

Wszyscy referenci proszeni są o przesłanie abstraktów referatów (jedna strona tekstu) do dnia: 15 lutego 2019 r.

KONTAKT:

www: http://konferencja-samorzad.us.edu.pl/