Mamy zaszczyt poinformować, iż studentka V roku prawa WPiA UŚ, Pani Dorota Seweryn, otrzymała stypendium Rządu Francuskiego „Bourse du Gouvernement Français « Master 2ème année”,  na przyszły rok akademicki 2012/2013.

W rywalizacji o stypendium brało udział 100 studentów prawa z całej Polski z czego jedynie 5 najlepszych, w tym Pani Dorota, otrzymało powyższy grant.

Pani Dorota od października bieżącego roku będzie studiować „Prawo i Zarządzenie w Energetyce” (Droit et gouvernance des énergies) w Aix en Provance na południu Francji. Studia, prowadzone są  wspólnie przez Uniwersytet Paul Cézanne Aix-Marseille III i Narodowy Instytut Badań i Nauk Energii Nuklearnej we Francji ( Institut National des Sciences et techniques nucléaires).

Obecnie Pani Dorota odbywa V rok prawa na Uniwersytecie w Nicei, w ramach stypendium i programu LLP Erasmus.

Serdecznie gratulujemy Pani Doroto i życzymy dalszych sukcesów!!!

Aby ubiegać się o stypendium Rządu francuskiego, należało złożyć dokumenty w Ambasadzie Francji w Polsce. Ze stu osób, które złożyły dokumenty, dwudziestu najlepszych studentów zostało zaproszonych na rozmowę kwalifikacyjną do Ambasady Francji w Warszawie. Powyższy etap był decydujący, albowiem miał wyłonić pięciu stypendystów.

Stypendia Rządu Francuskiego jest to program skierowany do studentów zagranicznych z całego świata, którzy chcieliby studiować we Francji na wybranym kierunku studiów, nie tylko prawniczych. Jest ono przeznaczone dla absolwentów studiów magisterskich lub studentów piątego roku. Stypendium pokrywa koszty utrzymania we Francji przez 10 miesięcy oraz wszystkie koszty związane z opłatami za studia.

Więcej na temat stypendium Rządu Francuskiego: