Wrzesień i październik za pasem. Oznacza to, że już za chwilę studenci będą mieli wyjątkową okazję sprawdzić, czy warto podróżować pociągami. W ramach projektu "2017 - Rok Studenta" Koleje Śląskie wdrażają pierwszą ze specjalnych promocji. Będzie ona dostępna już od jutra.

Pierwszą z dostępnych ofert będzie "Studenciak-Weekend". Jest to bilet imienny, ważny w dowolny weekend września na przejazd tam i z powrotem w wybranej relacji, dostępny dla wszystkich żaków posiadających aktualną legitymację studencką. Jego koszt to symboliczne 1 zł.

Kluczowym adresatem naszych jesiennych działań promocyjnych są najmłodsi studenci, tzn. ci z 1. semestru 1. roku 1. stopnia studiów licencjackich i inżynierskich oraz jednolitych magisterskich. Stąd też nasza druga, październikowa oferta - "Studenciak" - tłumaczy rzecznik prasowy Kolei Śląskich Michał Wawrzaszek.

"Studenciak", podobnie jak "Studenciak-Weekend", to również bilet imienny, również ważny w wybranej relacji i również w cenie symbolicznej złotówki, ale miesięczny. - To właśnie tę ofertę dedykujemy świeżo upieczonym żakom. Chcemy w ten sposób przekonać młodych ludzi, którzy rozpoczynają nowy etap w swoim życiu, do przetestowania podróżowania naszymi pociągami. Liczymy, że część z nich będzie na tyle usatysfakcjonowana tym testem, że zostanie z nami na dłużej - tłumaczy Wawrzaszek. - Niech studenci przekonają się na własnej skórze, że na uczelnię mogą szybko i wygodnie dojechać pociągiem i tym samym oszczędzić sobie stania w korkach lub szukania miejsc na zatłoczonych parkingach pod uczelniami - dodaje.

Każda uprawniona osoba będzie mogła skorzystać z przeznaczonej dla niej oferty specjalnej jeden raz, kupując bilet za pomocą platformy SkyCash (obsługiwanej przez telefon komórkowy). Z promocji wyłączony jest odcinek przygraniczny Chałupki - Bohumin. W przypadku oferty "Studenciak" bilet będzie ważny wyłącznie z potwierdzonym przez dziekanat uczelni zaświadczeniem o przyjęciu na studia. Dokument ten został przygotowany przez Koleje Śląskie i jest dostępny na stronie przewoźnika.

Dodatkowe informacje dotyczące specjalnych ofert dostępne są na stronie internetowej: www.kolejeslaskie.com/rok-studenta.

Spot promujący jesienną ofertę specjalną Kolei Śląskich można obejrzeć na portalu Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=svKiXnkt0JI.