Z przyjemnością informujemy iż, w dniach 21-22 kwietnia 2017r. pracownicy naukowi oraz studenci Naszego Wydziału czynnie uczestniczyli w Międzynarodowej Konferencji Naukowej: „Personality rights in Polish, German and International law”, która odbyła się na Uniwersytecie Westfalskim w Munster, w Niemczech.

Referaty zaprezentowali:

Pani dr hab. Magdalena Habdas – „Severance of family ties as a violation of personal goods”;

Pani dr Urszula Torbus – „Personality rights protection in employment law”;

Pan dr hab. Grzegorz Żmij – „Arbitrability of disputes concerning personal rights”.

Studenci z Uniwersytetu Śląskiego wraz ze studentami z Niemiec wzięli udział w warsztatach dotyczących ochrony dóbr osobistych w internecie, dóbr osobistych osób zmarłych oraz dóbr osobistych w ujęciu konstytucyjnym. Wyniki warsztatów w formie publicznych wystąpień zaprezentowali:

Magdalena Piesak, Weronika Falkiewicz, Hanna Bachowska oraz Paweł Jasiński – „Personality rights and its protection on the Internet”;

Michalina Nowaczyk, Roksolana Chobit, Anna Owczarczuk – „Posthumonus personality rights”;

Marta Bugajska, Aneta Paleczna, Paweł Zapotoczny – „Personality rights in the constitution”.

Wystąpienia studentów zostały poprzedzone intensywnymi przygotowaniami pod kierunkiem Pana dr hab. Grzegorza Żmija.

Uczestnikom serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne międzynarodowe sukcesy!”