• Funkcjonowanie uczelni w Polsce zawieszone do 10 kwietnia
  • 2020.05.10-szkola-chinska

• konferencja zarzadzanie wiekiem
  • 04.04.20 - Peterburg

Prawniku! Ucz się chińskiego !

• Zmiany na UŚ
  • OBSERWATOR

Kierownik studiów podyplomowych: dr hab. prof. UŚ Katarzyna Grzybczyk

Informacje na temat studiów: mgr Agata Galbierz

Wydział Prawa i Administracji

40-007 Katowice, ul. Bankowa 11B

telefon: (032) 359 17 07, (032) 359 17 56

Godziny otwarcia sekretariatu:

poniedziałek: 11.00-14.00

wtorek: 11.00-14.00

środa: 11.00-14.00

czwartek: 11.00-14.00

Charakterystyka studiów:

Studia otwarte, skierowane do licencjatów i magistrów studiów dziennikarskich, ale także wszystkich osób zainteresowanych prowadzeniem śledztw, pracą dziennikarzy śledczych, nieprawidłowościami w gospodarce nauczycieli, pragnących podwyższać swoje kwalifikacje. Studia dwusemestralne, swoim zakresem obejmują problematykę z różnych dziedzin prawa, w tym zwłaszcza kryminalistyki a także psychologii.

Na program studiów składają się przedmioty prawnicze, w tym zwłaszcza z zakresu kryminalistyki, a także psychologii, które powinny dostarczyć słuchaczom podstawową wiedzę z różnych obszarów, przydatną podczas prowadzenia dziennikarskiego dochodzenia. Program obejmuje wykłady oraz zajęcia warsztatowe.

Ogólnym celem studiów jest zaznajomienie słuchaczy z zagadnieniami prawnym związanymi z pracą dziennikarza śledczego. Po ich ukończeniu absolwent powinien wiedzieć jakie obszary jego działalności są objęte regulacjami prawnymi, znać te regulacje i rozumieć przepisy w nich się znajdujące. Będzie on także posiadać umiejętność dostrzeżenia nieprawidłowości w różnych obszarach życia społecznego i gospodarczego, przeprowadzić dochodzenie i wskazać, jakie przepisy zostały naruszone. Podczas toku studiów słuchacze zaznajomią się także z wybranymi zagadnieniami kryminalistyki i psychologii.

Zajęcia prowadzone są przez pracowników Wydziału Prawa i Administracji oraz specjalistów zewnętrznych.

Czas trwania:

2 semestry

Zasady naboru:

Rekrutacja na podstawie złożenia wymaganych dokumentów, decyduje kolejność zgłoszeń

Wymagania wstępne:

Ukończone studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie

Wymagane dokumenty:

• zobowiązanie do wnoszenia opłat za studia
  • podanie o przyjęcie na studia
  • kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych (oryginał do wglądu)
  • kserokopia dowodu osobistego (oryginał do wglądu)
  • zdjęcie

Miejsce składania dokumentów:

Wydział Prawa i Administracji

Katowice ul. Bankowa 11B, pok. 2.2

Termin składania dokumentów:

Od 15 czerwca 2017 r. do 30 września 2017 r.

Limit przyjęć:

Minimum 30 osób

Odpłatność za studia:

- Opłata za semestr wnoszona jednorazowo: 2000 zł

- Opłata za semestr wnoszona w 3 częściach: 2100 zł

Opłaty za studia słuchacze wnoszą na indywidualne numery rachunków bankowych, generowane z ich numerów PESEL.

Zasady i terminy wnoszenia opłat