• Wirtualny dzień otwarty
  • 2020.05.28-uodo
  • 2020.06.30-Erasmus
  • 2020.05.10-szkola-chinska

Prawniku! Ucz się chińskiego !

Prawo i polityka społeczna w ubezpieczeniach społecznych

Charakterystyka studiów:

Studia podyplomowe Prawo i polityka społeczna w ubezpieczeniach społecznych kierowane są do osób zajmujących się zawodowo ubezpieczeniami społecznymi lub planujących podjęcie pracy  w tym obszarze. Mają na celu przekazanie i ugruntowanie wiedzy prawniczej oraz wiedzy z zakresu polityki społecznej niezbędnej do rozumienia funkcjonowania ubezpieczeń społecznych w systemie prawa.

W założeniu programowym studia mają charakter interdyscyplinarny, kładąc jednak nacisk na zagadnienia prawne. W trakcie studiów prezentowane są zagadnienia z zakresu prawa pracy i prawa ubezpieczeń społecznych, prawa cywilnego, prawa handlowego, prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego, prawa podatkowego oraz finansów publicznych, a także zagadnienia dotyczące postępowania administracyjnego i egzekucyjnego w administracji oraz postępowania cywilnego rozpoznawczego i egzekucyjnego w zakresie niezbędnym do praktycznego i codziennego realizowania zadań z zakresu ubezpieczeń społecznych.

Dodatkowo, w celu przygotowania pracowników do profesjonalnego wykonywania obowiązków,  studia uwzględniają także zagadnienia etycznego postępowania urzędnika oraz przygotowują do zarządzania sobą i zespołem ludzi oraz do obsługi klienta.

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych wykładowców i autorytety w dziedzinie prawa, polityki społecznej i psychologii – pracowników Wydziału Prawa i Administracji, Wydziału Nauk Społecznych oraz Wydziału Psychologii Uniwersytetu Śląskiego i jednocześnie praktyków – radców prawnych, adwokatów oraz doradców podatkowych. Obejmują m.in. wykłady interaktywne oraz praktyczne warsztaty, połączone z rozwiązywaniem kazusów.

czas trwania

2 semestry (łącznie 200 godzin wykładowych)

zasady naboru

Studia kierowane są do osób, które ukończyły studia wyższe (I lub II stopnia).

wymagane dokumenty

• podanie o przyjęcie na studia (dokumenty do pobrania na stronie internetowej: www.kandydat.us.edu.pl/studia-podyplomowe-dokumenty),
  • odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych (kserokopia, oryginał do wglądu),
  • 2 zdjęcia,
  • kserokopia dowodu osobistego.

data rozpoczęcia

13 Kwietnia 2019 r.

miejsce składania dokumentów

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego,

Katowice, ul. Bankowa 11B, pok. 2.42

Kierownik Studiów: dr Urszula Torbus, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat: mgr Agata Galbierz, tel. 32/359 17 07, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Termin składania dokumentów

Do 22 marca 2019 r. lub wyczerpania limitu miejsc.

opłata

1600 zł do 09.04.2019 r.
1600 zł do 1.10.2019 r.

Płatność ratalna (semestr letni):
I rata - do 09.04.2019 r. – 560 zł
II rata – do 15.05.2019 r. – 560 zł
III rata – do 15.06.2019 r. – 560 zł

Płatność ratalna (semestr zimowy):
I rata – do 01.10.2019 r. – 560 zł
II rata – do 15.11.2019 r. – 560 zł
III rata – do 15.12.2019 r. – 560 zł

limit przyjęć

60 osób

dodatkowe informacje

Ukończenie Studiów wymaga napisania pracy dyplomowej.
Absolwenci Studiów otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.