• Funkcjonowanie uczelni w Polsce zawieszone do 10 kwietnia
  • 2020.05.10-szkola-chinska

• konferencja zarzadzanie wiekiem
  • 04.04.20 - Peterburg

Prawniku! Ucz się chińskiego !

• Zmiany na UŚ
  • OBSERWATOR

Phillip C. Jessup International Law Moot Court Competition na WPiA UŚ

Międzynarodowy Konkurs Phillip C. Jessup International Law Moot Court Competition to jeden z najstarszych międzynarodowych konkursów poświęconych prawu międzynarodowemu publicznemu.

Phillip C. Jessup Moot stanowi jeden z największych i najbardziej prestiżowych konkursów przeznaczonych dla studentów prawa z całego świata. Co roku w konkursie bierze udział ponad 550 reprezentacji z ponad 87 państw. Konkurs oparty jest na symulacji fikcyjnej rozprawy pomiędzy państwami przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości.

Każda uczelnia może przedstawić wyłącznie jedną drużynę do udziału w tym wydarzeniu. Zwykle wyróżnia się dwa etapy Konkursu: rundy wewnętrzne, w których drużyny z całego kraju rywalizują o możliwość uczestnictwa w drugim etapie, którym są rundy międzynarodowe odbywające się w Waszyngtonie. Każda drużyna przygotowuje ustne i pisemne stanowiska państwa-powoda oraz państwa-pozwanego.

Phillip C. Jessup Moot poświęcony jest najbardziej aktualnym I problematycznym zagadnieniom prawa międzynarodowego publicznego, co powoduje, że uczestniczy rozwijają nie tylko umiejętności związane z kompetencjami językowymi (konkurs w całości odbywa się w języku angielskim) oraz prezentacją stanowisk, ale również pogłębiają wiedzę obejmującą najciekawsze problemy prawa międzynarodowego publicznego.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://www.ilsa.org/jessuphome.