Międzywydziałowe Koło Naukowe Kultury i Prawa Chińskiego rozpoczęło swoją działalność w semestrze zimowym roku akademickiego 2017/2018. Jest ono owocem intensyfikacji współpracy na linii Polska-Chiny, w którą bardzo aktywnie angażuje się Uniwersytet Śląski, w szczególności wydziały filologiczne i Wydział Prawa i Administracji.

Koło działa w ramach Uniwersytetu Śląskiego z siedzibą na Wydziale Prawa i Administracji i ściśle współpracuje z Centrum Języka i Kultury Chińskiej UŚ.

Tematy stanowiące przedmiot zainteresowania członków Koła są szerokie. Poczynając od kwestii kulturowych i językowych, poprzez sprawy biznesowe i kończąc na zagadnieniach związanych z prawem. Wszystkie te płaszczyzny się przenikają. Koło zatem ma na celu interdyscyplinarne działanie. Pozwala to na zrzeszanie studentów z wielu kierunków i umożliwia poznanie Państwa Środka pod wieloma różnymi względami.

Na spotkaniach Koła Członkowie mają możliwość wysłuchania referatów przedstawicieli środowiska akademickiego z polskich i chińskich uczelni, a także praktyków z obu krajów zajmujących się działalnością handlową (przedsiębiorców) oraz przedstawicieli zawodów prawniczych z obu krajów. Wszyscy zainteresowani, znajdą także sposobność na zaznajomienie się z dawną i obecną sytuację kulturową w Chinach, a także nauczenie się podstaw języka chińskiego. Zarząd koła planuje także zorganizowanie zarówno krajowych, jak i międzynarodowych konferencji, na których będzie poruszana tematyka składająca się na przedmiot działania Koła.

Wszyscy zainteresowani podejmowaną w ramach działalności Koła tematyką mogą się kontaktować z Zarządem (adres email poniżej). Zapraszamy także na spotkania Koła i wszelkie organizowane wydarzenia. Nowi członkowie będą zawsze mile widziani.

Opiekunem naukowym Koła jest Pani prof. dr hab. Ewa Rott-Pietrzyk (Wydział Prawa i Administracji) i Pani dr Elżbieta Proń (Instytut Języka Angielskiego).

Władze Koła:

Prezes: Jakub Zwierzchowski (student III roku Prawa)

Wiceprezes: Paweł Wowra (student III roku Prawa)

Sekretarz: Fryderyk Zoll (student IV roku Prawa)

Kontakt:

www.facebook.com/polskachinysilesia