Styczeń 2020

SZANOWNI PAŃSTWO,

począwszy od semestru letniego w roku akademickim 2019/2020 będą gościć na WPiA UŚ profesorowie wizytujący z uniwersytetów partnerskich w Chinach, tj. prof. Wan Meng (Beijing Foreign Studies University – BFSU), prof. Yan Dong (Beijing Foreign Studies University – BFSU) oraz prof. Li Dan z Northeastern University (NEU) w Shenyang. Wykłady będą dotyczyły różnych dziedzin prawa chińskiego (np. prawa umów, prawa konstytucyjnego, prawa pracy). Szczegółowa informacja o ofercie w semestrze letnim 2019/2020 zostanie Państwo wkrótce podana.

Studenci, którzy w ciągu dwóch kolejnych lat studiów będą uczestniczyli w trzech kursach prowadzonych przez profesorów wizytujących z Chin, zgodnie z przyjętymi zasadami, otrzymają certyfikat ukończenia SZKOŁY PRAWA I KULTURY CHIŃSKIEJ, który może zostać następnie uwidoczniony w suplemencie do dyplomu ukończenia studiów, stanowiącym jego integralną część.

Zapraszamy Państwa do uczestnictwa w wykładach (kursach) prowadzonych przez profesorów wizytujących z ChRL! Ida Szkoły Prawa i Kultury Chińskiej w nowej formuje będzie kontynuowana w latach następnych.

Pamiętajcie Państwo także o możliwości wyjazdu do uniwersytetów partnerskich w Chinach, z którymi Uniwersytet Śląski ma umowy bilateralne (Beijing Foreign Studies University – BFSU; Northeastern University w Shenyang (NEU) i ostatnio Chinese University of Political Science and Law – CUPL). Na tych uniwersytetach możecie Państwo uczyć się zarówno chińskiego prawa (po angielsku lub chińsku), jak i języka chińskiego. Z oferty uniwersytetów partnerskich korzystają już nasi studenci (wielu z nich po uzyskaniu wcześniej stypendium NAWA). Na WPiA UŚ jest wiele możliwości realizowania zainteresowań prawem i kulturą Państwa Środka. Pokazują to informacje dostępne w zakładce Galeria i Sukcesy na stronie WPiA UŚ.
W razie pytań, proszę się kontaktować z prof. dr hab. Ewą Rott-Pietrzyk (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) bądź dr hab. prof. UŚ Rafałem Blicharzem (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ).