Sierpień 2019

na międzynarodową konferencję naukową

Application Of The Succession Regulation In The EU Member States,

która odbędzie się w dniu 12 września 2019 roku

w budynku WPiA UŚ w Katowicach, ul. Bankowa 11b, aula nr 7.

W ramach pierwszej, otwierającej obrady sesji, dokonany zostanie przegląd pierwszych doświadczeń państw członkowskich w zakresie stosowania Rozporządzenia Spadkowego. Sesja obejmie prezentacje profesora Andrei Bonomi (Uniwersytet w Lozannie), profesora Christiana Kohlera (Uniwersytet w Saarbrücken) i profesora Maksymiliana Pazdana (Uniwersytet Śląski).

Po sesji otwierającej odbędą się dwie dyskusje panelowe poświęcone następującym zagadnieniom:

1. Rozgraniczenie zakresów statutu spadkowego wyznaczanego Rozporządzeniem Spadkowym i innych statutów
  2. Jurysdykcja i swobodny przepływ orzeczeń i innych instrumentów objętych Rozporządzeniem Spadkowym.

W obydwu panelach wezmą udział uznani naukowcy i praktycy, w tym między innymi: profesor Stefania Bariatti (Uniwersytet w Mediolanie), profesor Jürgen Basedow (Max-Planck-InstitutfürausländischesundinternationalesPrivatrecht), profesor Paul Lagarde (University of Paris - Panthéon-Sorbonne, professor emeritus), Cristina González Beilfuss (Uniwersytet w Barcelonie), Michael Wilderspin (Komisja Europejska).

Obrady będą prowadzone w języku angielskim, nie przewidujemy tłumaczenia.

W załączeniu znajdą Państwo wstępny program konferencji, formularz zgłoszeniowy a także kartę informacyjną zawierającą najważniejsze kwestie organizacyjne.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2019.09.12 logo

Department of Civil and Private International Law

of the Faculty of Law and Administration of the University of Silesia

in collaboration with National Notary Council and National Bar of Attorneys at Law

cordially invites

to the international scientific conference

Application Of The Succession Regulation In The EU Member States,

held on 12th September 2019

in the building of the Faculty of Law and Administration

of the University of Silesia in Katowice, Bankowa 11b, hall no. 7.

The first opening session will be devoted to the review of Member States' first experiences with the application of Regulation (EU) No 650/2012 of the European Parliament and of the Council - the Succession Regulation. The session will include presentations by Professor Andrea Bonomi (University of Lausanne), Professor Christian Kohler (University of Saarbrücken) and Professor Maksymilian Pazdan (University of Silesia).

The opening session will be followed by two panel discussions on the following topics:

1. Delimitation between succession law and other applicable laws
  2. Jurisdiction and the free movement of judgments and other instruments covered by the Succession Regulation.

Both panels will be attended by renowned scientis

ts and practitioners, includin

g but not limited to: Professor Stefania Bariatti (University o

f Milan), Professor Jürgen Basedow (Max-Planck-Institut für ausländisches und internationales Privatrecht), Professor Paul Lagarde (University of Paris 1 - Panthéon-Sorbonne, Professor emeritus), Professor Cristina González Beilfuss (University of Barcelona), Michael Wildersp

in (European Commission).

The working language of the conference is English, no translation is foreseen.

Attached you will find draft conference programme, an application form and an information sheet containing the most relevant organizational information.

Contact: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.