Styczeń 2019

23 Sty 2019
09:00AM - 05:00PM
MEDIACJE Z UDZIAŁEM PRZEDSIĘBIORCÓW

Międzywydziałowe Koło Naukowe Kultury i Prawa Chińskiego Uniwersytetu Śląskiego oraz Centrum Języka i Kultury Chińskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach mają przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych na pierwszą na Śląsku Ogólnopolską Konferencję Naukową, poruszającą specjalistyczną tematykę prawa i gospodarki Chin pt. Prawne i gospodarcze aspekty współpracy z Chińską Republiką Ludową.

▪️ Uniwersytet Śląski w Katowicach prężnie rozwija współpracę z uniwersytetami partnerskimi w ChRL. Obecnie, już nie tylko studenci Wydziału Filologicznego wyjeżdżają na studia do Państwa Środka, ale coraz częściej są to także studenci Wydziału Prawa i Administracji. Konferencja jest zwieńczeniem dwuletniej działalności Koła oraz Centrum, ich dynamicznego rozwoju i przemożnego zaangażowania członków.

▪️ Celem Organizatorów jest podjęcie dyskusji przede wszystkim nad zagadnieniami praktycznymi. W związku z tym, Konferencja adresowana jest nie tylko do studentów i pracowników naukowych, ale także do przedstawicieli biznesu, tj. małych i średnich przedsiębiorstw. Obecnością zaszczycą nas fachowcy, których działalność naukowa i zawodowa koncentruje się wokół Chin. Prelekcje dostarczą ogromnego zasobu bezcennych informacji. Będzie to także niepowtarzalna okazja by zadać nurtujące Wa pytania i dowiedzieć się o biznesie z Państwem Środka tego, czego jeszcze nie wiecie.

▶️ Strona wydarzenia: http://bit.ly/2Uc7v8x [CLICK!]

Konferencja odbędzie się 15 lutego 2019 roku, na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

⏩ Wydarzenie obejmuje dwa panele:
1. Panel studencko-doktorancki
2. Panel ekspercki

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem czynnym zapraszamy do nadsyłania abstraktów. Szczegółowe informacje znajdują się na dole opisu.

W panelu eksperckim udział wezmą:

1️. Profesor dr hab. Bogdan Góralczyk (Dyrektor Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego, dyplomata, sinolog)
2.Tomasz Janyst (prezes Fundacji Kaleckiego, Zastępca Dyrektora Departamentu Prawnego i Zgodności w ICBC)
3️. Magdalena Pszczółka (Compliance Officer i prawnik w Grupie Kapitałowej LOTOS Upstream, Szkoła Prawa Chińskiego na WPiA UG, Partner Business Chinese Law w Kancelarii Radcy Prawnego E. Zakrzewska),
4️. Andrzej Pieczonka (były konsul ekonomiczny RP w Szanghaju, Dyplomata - I Radca. Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu (WPHI) Generalnego RP w Szanghaju)
5️. Łukasz Sarek (analityk Akademii Sztuki Wojennej, Foray China)
6️. Marcin Wielondek (tłumacz języka i doradca biznesowy, Classic China sp. z o.o.)
7️. Adrian Zwoliński (specjalista Instytutu im. M. Boyma, SGH)
8️. Paulina Kiełbus-Jania (ekspert w dziedzinie importu, Dyrektor Generalny BigChina sp. z o.o.)

Wydarzenie swoim Patronatem objęli:
〰️ JM prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach,
〰️ prof. dr hab. Czesław Martysz Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach,
〰️ prof. zw. dr hab. Krzysztof Jarosz Dziekan Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach,
〰️ Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Katowicach,
〰️ Polsko-Chińska Izba Gospodarcza,
〰️ Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach,
〰️ Państwowa Agencja Inwestycji i Handlu,
〰️ AIUT sp. z o.o.,
〰️ ChinyTech.pl,
〰️ BigChina sp. z o.o.

Uczestnictwo bierne jest darmowe i nie wymaga rejestracji.

‼️ INFORMACJA DLA ZAINTERESOWANYCH UCZESTNICTWEM CZYNNYM
Wraz z ogłoszeniem Konferencji rozpoczyna się nabór do konkursu abstraktów. Organizator zastrzega sobie prawo wybrania abstraktów, których autorzy zostaną poproszeni o wzięcie udziału w Konferencji.

W celu przesłania abstraktu należy:
1. wypełnić formularz dostępny na stroniehttps://goo.gl/forms/y4T6AcnaTcVqifon1

✳️ WYMOGI FORMALNE ABSTRAKTU:
1. Imię i nazwisko
2. Tytuł (tożsamy z tytułem podanym w formularzu),
3. 5 słów kluczowych
4. Treść abstraktu (do 500 słów), (Times New Roman, 12), (interlinia 1,5).
5.zwroty obcojęzyczne pisane kursywą;
6. marginesy standardowe (górne, dolne, lewe i prawe: 2,5 cm);
7. wyjustowany.

Tekst należy zapisać w formacie programu Microsoft Word (doc/.docx).

Organizator skontaktuje się z każdym biorącym udział w konkursie abstraktów po otrzymaniu abstraktu.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 7 stycznia 2019 roku do godziny 23:59. Po przeprowadzeniu konkursu abstraktów Organizator poinformuje o jego wynikach do 11 stycznia 2019 roku. Podane zostaną jednocześnie dane do dokonania wpłaty stosownie do wybranej opcji, która musi zostać zrealizowana w terminie do 18 stycznia 2019 roku.

🔹Udział w panelu studencko-doktoranckim umożliwia także udział w publikacji pokonferencyjnej.

🔹Wymogi redakcyjne dotyczące artykułów naukowych zostaną przekazane do końca grudnia. Termin na ich przesłanie upływa 15 marca 2019 roku.

🔹Organizator oferuje 3 formy udziału w Konferencji:
↪️ 50 zł - udział czynny
↪️ 100 zł - udział czynny i udział w publikacji
↪️ 160 zł - udział czynny, udział w publikacji oraz udział w bankiecie pokonferencyjnym

Każdemu uczestnikowi biernemu Konferencji zostanie wystawiony Certyfikat, potwierdzający jego udział w wydarzeniu.

Szczegółowy program konferencji zostanie podany do wiadomości z początkiem stycznia.

Serdecznie zapraszamy!