• Wirtualny dzień otwarty
  • 2020.05.28-uodo
  • 2020.06.30-Erasmus
  • 2020.05.10-szkola-chinska

Prawniku! Ucz się chińskiego !

Z radością informujemy, że nasz student III roku kierunku: Prawo, Paweł Wowra, uczestnik Szkoły Prawa i Kultury Chińskiej oraz wiceprzewodniczący Międzywydziałowego Koła Naukowego Prawa i Kultury Chin Paweł Wowra, uzyskał certyfikat języka chińskiego - HSK poziom 5. Certyfikat HSK (ang. Chinese Proficiency Test/Chinese Standard Exam) to jedyny uznawany przez rząd Chin certyfikat potwierdzający znajomość języka chińskiego. Uzyskany przez Pawła poziom 5 jest drugim najwyższym możliwym do uzyskania stopniem i potwierdza znajomość języka w stopniu biegłym w mowie, czytaniu i piśmie. Pozwala także na aplikowanie na zdecydowaną większość wyższych uczelni, w celu podjęcia studiów na różnych kierunkach w języku chińskim. Certyfikat ten udaje się uzyskać niezmiernie rzadko osobom studiującym na innych, niż językowe, kierunkach studiów.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

9.05.2018

Paweł Wowra wraz z Profesorem Yao Qi (BFSU), wykładającym w Szkole Prawa i Kultury Chińskiej na WPiA UŚ.