• Stanowisko nauczycieli akademickich
 • Zasady przeprowadzania egzaminów i zaliczeń w semestrze letnim roku akademickiego 2019/2020 z wykorzystaniem metod i technik komunikacji na odległość na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
 • spam
 • wazny komunikat dziekana
 • Zasady realizacji zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
 • Akcja #UŚwspiera
 • 2019.11.18-Stanowisko Wydziału
 • moot court

  Uwaga! Wszystkie wyjazdy studentów za granicę są wstrzymane do odwołania zgodnie z komunikatem JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego dostępnego na stronie internetowej Uniwersytetu Śląskiego.

 • Prawniku Ucz się chińskiego ZAPISY WKRÓTCE. bez daty
 • 3 miejsce WPIA
 • WYDZIAŁ PRAWA I AMINISTRACJI UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO Z KATEGORIĄ A
 • Granty do odwołania
Zmiana rozmiaru tekstu:

W ramach trzeciej edycji plebiscytu „Absolwent z Pasją” wybrano Absolwenta Maja 2015, którym został Adam Adamczyk, absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.

W 2014 roku ukończył prawo, broniąc pracy pr. „Polityka narodowościowa w praktyce ustrojowej Rosji i ZSRR 1918-1936”. Obecnie kończy drugi kierunek studiów - historię o profilu nauczycielskim. Ma zamiar pracować w zawodzie nauczyciela.

Pasja:

To pasja, jak na prawnika i historyka, dość nietypowa. Większość wolnego czasu poświęca naukom przyrodniczym, przede wszystkim – astronomii i kosmologii. Od pięciu lat prowadzi jeden z najpopularniejszych w Polsce blogów popularnonaukowych – kwantowo.pl. Adamczyk tak opisuje misję bloga: Współczesny Polak nie posiada wiedzy na temat otaczającej go, fizycznej rzeczywistości. Pisałem już o tym i będę to powtarzał do znudzenia. Postulaty ogólnej teorii względności brzmią dla wielu jak motyw z kiczowatego science-fiction, Ziemię uważamy za całkowicie bezpieczny i stworzony dla naszej wygody pępek wszechświata, natomiast mechanika kwantowa pretenduje do miana bzdurnej fantazji mającej więcej wspólnego z mistycyzmem niż nauką. Misją Kwantowo.pl – mojego bloga i hobby – jest walka z powyżej opisanym stanem rzeczy, krzepienie racjonalizmu i wskazywanie na piękno wszechświata samego w sobie. Choć jest amatorem, ma na swoim koncie już ponad dwieście publikacji popularyzujących fizykę, filozofię oraz historię nauki. Szczególnie dużo wysiłku wkłada w przekonywanie czytelników do odrzucania przesądów oraz pseudonauki na rzecz bezwzględnego racjonalizmu. Obecnie blog współpracuje z takimi markami jak internetowe show Matura to Bzdura, oraz wydawnictwo książkowe Prószyński i S-ka. Działa także na portalu YouTube – na kanale „Kwantowe pigułki” prezentuje m.in. wideo edukacyjne na takie tematy jak: Jak umiera gwiazda? czy Gdzie kończy się Układ Słoneczny?.

Dlaczego zasługujesz na tytuł Absolwenta z Pasją?:

Nie mam pojęcia czy zasługuję. Wiem natomiast, że promowanie nauk przyrodniczych w Polsce nie przebiega najlepiej. Dowodzi tego fakt, iż popularyzowaniem fizyki i astronomii musi zajmować się prawnik-historyk.