• Stanowisko nauczycieli akademickich
  • spam

Pani mg Agnieszka Fortońska, autorka licznych publikacji, uczestniczka oraz prelegentka wielu konferencji zarówno krajowych, jak i międzynarodowych, dnia 2 czerwca 2017 r. w Walencji (Hiszpania) otrzymała nagrodę dla najlepszej drużyny za najbardziej merytoryczną argumentację podczas konkursu ,,European Court of Justice Moot Court Competition’’, który odbył się w ramach międzynarodowego programu ,,Programme in European Private Law for Postgraduates (PEPP)’’.

Zadaniem uczestników była symulacja rozprawy przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości. Każda trzyosobowa drużyna musiała wcielić się w określoną rolę i przygotować argumentację do rozstrzyganej sprawy. Cały konkurs odbywał się w języku angielskim. W tegorocznej edycji udział wzięli reprezentanci następujących ośrodków naukowych: Uniwersytet w Münster, Bucerius Law School, Instytut im. Maxa Plancka ds. Prawa Porównawczego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet w Cambridge, Katolicki, Uniwersytet w Lueven, Uniwersytet w Walencji, Uniwersytet w Genui.

Więcej informacji na temat programu PEPP: http://www.wpia.us.edu.pl/dzialnosc-naukowa/pepp oraz http://www.pepp-home.eu/.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!