• Stanowisko nauczycieli akademickich
  • spam

Pragniemy z radością poinformować, że WPiA UŚ został partnerem w projekcie badawczym finansowanym przez Komisję Europejską w ramach programu Horyzont 2020. Dzięki zaangażowaniu dr hab. Dariusza Szostka (Wirtualna Katedra Etyki i Prawa - konsorcjum uczelni polskich) - inicjatora i inspiratora przedsięwzięcia oraz dr hab. Moniki Jagielskiej - kierownika projektu, przez najbliższe trzy lata na Wydziale będzie realizowany, w odniesieniu do aspektów prawnych,  grant badawczy poświęcony wykorzystaniu sztucznej inteligencji w przemyśle pt. Multi-Agent Systems for Pervasive Artificial Intelligence for assisting Humans in Modular Production Environments.

h2020 1107 620x410