Szanowni Państwo,

z wielką radością pragniemy poinformować, że po raz kolejny Drużyna Vis Moot Team Silesia z WPiA UŚ odniosła sukces na międzynarodowym konkursie „V Brno Pre-Moot” w Brnie, zajmując I miejsce w kategorii dla najlepszej drużyny („Best Team”).

Ponadto, Agata Zwolankiewicz, studentka V roku Prawa, seminarzystka w Katedrze Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego zdobyła I miejsce w kategorii dla najlepszego mówcy ("Best Oralist").

Konkurs dotyczący międzynarodowego arbitrażu handlowego "V Brno Pre-Moot" odbywał się od 16-17 lutego 2019 r. na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Brnie (Právnická Fakulta, Masarykova Univerzita). Był to jeden z wielu międzynarodowych turniejów poprzedzających Finał Konkursu "The Annual Willem C. Vis East International Arbitration Moot Competition" w Hongkongu. Na turnieju w Brnie wystąpiło łącznie siedem reprezentacji, m.in. z Czech, Niemiec, Polski, Słowenii, Ukrainy i Węgier.

Wydział Prawa i Administracji UŚ reprezentowały Panie: Olga MarcinkowskaAgata Zwolankiewicz. Trenowaniem Drużyny zajmuje się dr Małgorzata Pohl-Michałek.

Pragniemy przypomnieć, że nie jest to pierwszy sukces Drużyny w międzynarodowym konkursie organizowanym w Brnie; więcej o konkursie Vis Moot, Drużynie Vis Moot Team Silesia i sukcesach reprezentacji naszego Wydziału zapraszamy do zakładki: http://www.wpia.us.edu.pl/willem-c-vis-moot-na-wpia-us-willem-c-vis-moot-at-the-faculty-of-law-uswillem-c-vis-moot-at-the-faculty-of-law-us

Udział w konkursach realizowany jest w ramach programu oraz grantu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Najlepsi z najlepszych 3.0” na realizację programu „Team Silesia East – podnoszenie wiedzy oraz kompetencji z zakresu międzynarodowego arbitrażu handlowego przez zespół studentów WPiA UŚ poprzez udział w międzynarodowych konkursach i turniejach”.

Pre Moot 2019

Zapraszamy na funpage Drużyny na facebooku: Vis Moot Team Silesia

Gratulujemy i trzymamy kciuki za finał w Hongkongu i poprzedzające go pre-mooty, m.in. w Berlinie i Londynie!