Mamy zaszczyt poinformować, że studentka IV roku prawa WPiA UŚ, Pani Agata Zwolankiewicz, została zwyciężczynią prestiżowego, międzynarodowego konkursu "Arbitrators' Quest" organizowanego przez międzynarodową kancelarię Konrad & Partners w Wiedniu.

Finał konkursu poprzedzony został rundami kwalifikacyjnymi w których Pani Agata wysłała do Wiednia artykuł „A single tier court review of arbitral awards – the best of both worlds?”, oraz profesjonalne pismo procesowe napisane w języku angielskim.

W ostatniej, ustnej rundzie konkursu Pani Zwolankiewicz rywalizowała z finalistami pochodzącymi z sześciu krajów. W ramach nagrody Pani Agata odbędzie dwumiesięczne, płatne praktyki w siedzibie międzynarodowej kancelarii w Wiedniu.

Pragniemy przypomnieć, iż Pani Agata wielokrotnie reprezentowała UŚ w konkursach z zakresu międzynarodowego arbitrażu handlowego, zdobywając liczne nagrody. W 24 Edycji Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot Competition, Drużyna zajęła I miejsce w Brnie oraz Warszawie. W 25 Edycji Drużyna zajęła II miejsce w Warszawie, natomiast Pani Agata Zwolankiewicz zajęła I miejsce w Brnie oraz II miejsce w Warszawie w kategorii najlepszego mówcy.

Pani Agacie Zwolankiewicz został ponadto przyznany Grant Rektora dla Najlepszych Studentów w ramach którego będzie poglębiać wiedzę z zakresu międzynarodowego arbitrażu handlowego na Cologne Arbitration Academy we wrześniu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Agata Zwolankiewicz 23.05.2018

Więcej o sukcesach Drużyn WPiA UŚ w Kokursach arbitrażowych (Willem C. Vis Moot) można znaleźć w zakładce: