Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego oraz Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące wolontariatu w Punktach Pomocy Ofiarom Przestępstw, które odbędzie się 12 grudnia 2019 r. o godz. 10:00  w auli im. Kazimierza Lepszego, w Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego.

CO? - wolontariat w Punktach Pomocy Ofiarom Przestępstw (spotkanie informacyjne)
KIEDY? - 12 grudnia 2019 r., godz. 10:00
GDZIE? - Uniwersytet Śląski, aula K. Lepszego
(budynek rektoratu UŚ, I piętro, Katowice, ul. Bankowa 12)

O WOLONTARIACIE
W dniu 11 lutego 2005 r. zawarto Porozumienie pomiędzy Uniwersytetem Śląskim a Śląską Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach, na podstawie którego studenci Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach mają możliwość odbywania wolontariatu w Punktach Pomocy Ofiarom Przestępstw. Punkty te działają w większości miast na terenie województwa śląskiego, a prowadzone są przez samorządy terytorialne i organizacje pozarządowe.

W ramach przygotowania do wolontariatu odbędą się dwa szkolenia z zakresu pomocy psychologicznej i prawnej, prowadzone przez pracowników Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz badanie kompetencji przydatnych w zawodach pomocowych!O terminie szkoleń wszyscy chętni zostaną poinformowani mailowo oraz poprzez stronę Biura Karier Uniwersytetu Śląskiego.

Obecność na szkoleniach oraz badanie kluczowych kompetencji są obowiązkowe dla wszystkich chętnych, którzy chcą zaangażować się w wolontariat.

DLA KOGO?
Program kierowany jest do studentów IV i roku psychologii i prawa oraz studentów minimum II roku studiow I stopnia na kierunkach pedagogika praca socjalna

ZAPISY
Osoby już zdecydowane, aby wziąć udział w wolontariacie proszone są o wypełnienie formularza, podpisanie go (odręcznie), zeskanowanie i wysłanie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.lub zabranie go ze sobą na spotkanie informacyjne.