• Wirtualny dzień otwarty
  • 2020.05.28-uodo
  • 2020.06.30-Erasmus
  • 2020.05.10-szkola-chinska

Prawniku! Ucz się chińskiego !

Szanowni Studenci,

Docierają do nas sygnały o problemach z pocztą elektroniczną wysyłaną z innych domen niż uniwersytecka. Dzieje się tak dlatego, że w ostatnim czasie częściej niż zwykle obce serwery umieszczane są na tak zwanych czarnych listach i dlatego inne serwery takie jak uniwersyteckie traktują je jako niebezpieczne.

Uniwersytet Śląski ze względów bezpieczeństwa sieciowego nie może ignorować tych blokad.

Dlatego rekomendujemy naszym studentom aby aktywowali konta w domenie us.edu.pl.
Oto link do aktywacji  → http://usnet.us.edu.pl/uslugi-sieciowe/konta-studenckie/

A także informujemy, że mając aktywne konto w Office0365 mogą Państwo również korzystać ze skrzynki pocztowej w domenie 0365.us.edu.pl → https://youtu.be/1dY8zB6cU20

Szanowni Państwo, niestety nie mamy wpływu na problemy z korespondencją mailową z innych serwerów niż uniwersyteckie. Pozostajemy z nadzieją, ze skorzystają Państwo z rozwiązania zaproponowanego powyżej.
Serdecznie pozdrawiamy i życzymy zdrowia.