Katedra Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego

serdecznie zaprasza

na międzynarodową konferencję naukową

Application Of The Succession Regulation In The EU Member States,

która odbędzie się w Katowicach w dniu 12 września 2019 roku.

W ramach pierwszej, otwierającej obrady sesji, dokonany zostanie przegląd pierwszych doświadczeń państw członkowskich w zakresie stosowania Rozporządzenia Spadkowego. Sesja obejmie prezentacje profesora Andrei Bonomi (Uniwersytet w Lozannie), profesora Christiana Kohlera (Uniwersytet w Saarbrücken) i profesora Maksymiliana Pazdana (Uniwersytet Śląski).

Po sesji otwierającej odbędą się dwie dyskusje panelowe poświęcone następującym zagadnieniom:

1. Rozgraniczenie zakresów statutu spadkowego wyznaczanego Rozporządzeniem Spadkowym i innych statutów
  2. Jurysdykcja i swobodny przepływ orzeczeń i innych instrumentów objętych Rozporządzeniem Spadkowym.

W obydwu panelach wezmą udział uznani naukowcy i praktycy, w tym między innymi: profesor Stefania Bariatti (Uniwersytet w Mediolanie), profesor Jürgen Basedow (Max-Planck-InstitutfürausländischesundinternationalesPrivatrecht), profesor Paul Lagarde (University of Paris - Panthéon-Sorbonne, professor emeritus), profesor Camelia Toader (sędzie TSUE), Cristina González Beilfuss (Uniwersytet w Barcelonie), Michael Wilderspin (Komisja Europejska).

Obrady będą prowadzone w języku angielskim, nie przewidujemy tłumaczenia.

Poniżej znajdą Państwo ramowy program konferencji, formularz zgłoszeniowy a także kartę informacyjną zawierającą najważniejsze kwestie organizacyjne.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.