Koło Naukowe Prawa Medycznego zostało utworzone przy Katedrze Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego. Jego założeniem jest poszerzanie wiedzy dotyczącej szeroko pojętych zagadnień prawa medycznego, poprzez popularyzację wśród studentów prawa i administracji problemów medycznych, a wśród studentów wydziałów medycznych – aspektów prawnych. Dyskusja przyszłych prawników oraz przyszłych medyków, przy obecności ekspertów, jest idealną formą konfrontacji stanowisk dwóch stron. Studenci mogą bowiem zapoznać się z poglądami, jakie zajmuje na dany temat, zarówno środowisko prawne, jak i medyczne.

Członkowie KNPM biorą udział w konferencjach tematycznych oraz tworzą publikacje.

Zajęcia Koła Naukowego Prawa Medycznego skierowane są przede wszystkim dla studentów WPiA UŚ oraz studentów ŚUM - wszystkich roczników, jednak równie mile widziani są pracownicy WPiA UŚ oraz ŚUM, jak i eksperci zajmujący się na co dzień Prawem Medycznym.

Zarząd KNPM:

Opiekun: dr hab. Mariusz Fras

Przewodnicząca: Agnieszka Stańko

V-ce przewodniczący: Kamil Rybczyński

Sekretarz: Piotr Zielonka

Zapraszamy wszystkich studentów do udziału w spotkaniach Koła Naukowego oraz do zapoznania się z naszą stroną na Facebooku, gdzie m. in. informujemy o terminach spotkań: www.facebook.com/pages/Koło-Naukowe-Prawa-Medycznego-UŚ/934406026569460?fref=ts