• Stanowisko nauczycieli akademickich
  • spam

logo knpa

Koło Naukowe Prawa Administracyjnego powstało w listopadzie 2012 roku. Jest organizacją studentów zainteresowanych szeroko rozumianym prawem administracyjnym i postępowaniem administracyjnym. KNPA działa przy Katedrze Prawa i Postępowania Administracyjnego.

Opiekę naukową nad działalnością Koła sprawują:

dr Agnieszka Ziółkowska i dr Anna Gronkiewicz.

Naszym celem jest rozpowszechnianie i pogłębianie wiedzy z zakresu szeroko rozumianego prawa administracyjnego i postępowania administracyjnego, rozwijanie umiejętności praktycznych z wykorzystaniem wiedzy prawa administracyjnego materialnego i proceduralnego oraz wymiana myśli i poglądów naukowych studentów.

Wszystko to staramy się osiągnąć poprzez następujące formy działania:

• regularne spotkania członków Koła
  • prace społeczne i naukowe członków Koła
  • organizowanie spotkań naukowych, debat, konferencji, szkoleń i warsztatów
  • udział w posiedzeniach organów pochodzących z wyborów powszechnych
  • udział w sesjach sądu administracyjnego
  • wizyty studyjne
  • publikowanie prac Członków Koła w biuletynach
  • współpracę z innymi kołami naukowymi (działającymi również poza  Uniwersytetem Śląskim) oraz organizacjami pozarządowymi
  • samokształcenie się członków Koła
  • inne działania związane z realizacją celów Koła.

W skład Zarządu KNPA wchodzą:

Przewodniczący: Jakub Bryła

z-ca przewod.: Paweł Milion

Sekretarz: Patryk Radosz

Spotkania Członków Koła odbywają się co dwa tygodnie.

Wszystkich zainteresowanych tematyką prawa i postępowania administracyjnego zachęcamy do uczestnictwa w naszym przedsięwzięciu. W tym celu prosimy o kontakt poprzez nasz adres e-mail (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) bądź przybycie na spotkanie Koła.

Zapraszamy! :-)

Więcej informacji o działalności KNPA na naszej stronie internetowej: www.knpa.us.edu.pl

Facebook: www.facebook.com/knpa.us