Koło Naukowe Historii Prawa jest najmłodszą organizacją studencką działająca na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Rozpoczyna ono działalność w roku akademickim 2011/2012.
Celem działalności Koła jest zgłębianie i popularyzowanie wiedzy z szeroko rozumianego zakresu historii prawa.
Koło zamierza oprzeć swoją działalność o regularne spotkania naukowe, realizację projektów badawczych, organizację konferencji, pomoc naukową studentom.
Ze względu na specyfikę zainteresowań naukowych, Koło należy do nielicznej grupy tego typu organizacji w skali kraju.

Opieka naukowa: dr Anna Stawarska-Rippel

Władze Koła:

• Prezes: Jan Kil
• Wiceprezes: Konrad Graczyk

Wszystkie osoby zainteresowane współpracą z naszym Kołem prosimy o kontakt na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.