Koło Naukowe Prawa Własności Intelektualnej powstało w lutym 2012 roku. Opiekunem Koła jest dr hab. Katarzyna Grzybczyk. Obecnie Koło składa się z 22 członków i ciągle się rozwija (w roku 2013 chęć członkowstwa zgłosili kolejni studenci).

Dotychczasowe osiągnięcia Koła to:

• po pierwsze organizacja Konferencji Naukowej pod tytułem „Prawo w Wirtualnych Światach”, która odbyła się dnia 24 października 2012 roku. Oprócz członków Koła wzięły w niej udział osoby spoza Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, w tym osoby z Uniwersytetu Toruńskiego i Uniwersytetu Poznańskiego;
  • po drugie Koło Naukowe Prawa Własności Intelektualnej wydało publikację z zakresu prawa własności intelektualnej pod tytułem „Prawo w Wirtualnych Światach”. Wydana przez wydawnictwo Difin publikacja ukazała się na początku 2013 roku;
  • po trzecie organizacja Konferencji „Prawo w Internecie” skierowanej do uczniów szkół średnich, która była zakończeniem programu kształcenia młodzieży przez członków koła w ciągu całego roku akademickiego.

W roku 2014 planujemy zorganizować 2 konferencje naukowe (tematyka zostanie ustalona już wkrótce), a ponadto tworzymy kwartalnik w formie periodyku prawniczego, zajmujący się tematyką prawa autorskiego i własności intelektualnej, którego pierwszy numer ukaże się już pod koniec tego roku.

Ponadto podjęliśmy stałą współpracę z Międzyuczelnianym Magazynem o Sztuce „kARTki”, na łamach którego również swoje artykułu publikują członkowie Koła.

Do Zarządu Koła należą:
  • Angelika Gawlik – Przewodnicząca
  • Wojciech Cebulski – Zastępca Przewodniczącej
  • Adam Gątarz – Sekretarz
  • Maryla Losa
  • Natalia Święch

Spotkania KNWI UŚ odbywają się w środy, jednak informacje o poszczególnych spotkaniach zamieszczane są na naszym fan page’u na Facebooku : https://www.facebook.com/knwi.us , do którego polubienia serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy także do lektury i regularnych odwiedzin bloga poświęconego zagadnieniom prawa własności intelektualnej, prowadzonego przez opiekuna naszego koła, panią dr hab. prof. UŚ Katarzynę Grzybczyk oraz doktorantów i absolwentów, którzy są byłymi członkami Koła. Na blogu pojawiają się regularnie wpisy dotyczące nowinek w dziedzinie własności intelektualnej. www.pwi.us.edu.pl

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.