• Stanowisko nauczycieli akademickich
  • spam

Koło Naukowe Prawa Własności Intelektualnej powstało w lutym 2012 roku. Opiekunem Koła jest prof. dr hab. Katarzyna Grzybczyk. Obecnie Koło składa się z około 20 członków i ciągle się rozwija.

Celem działania Koła jest w szczególności:

a.) pogłębianie wiedzy członków w przedmiocie obowiązujących przepisów prawa związanych z własnością intelektualną, w tym z prawem autorskim;

b.) nauka prawidłowej interpretacji przepisów prawa przy uwzględnieniu współczesnych poglądów doktryny i orzecznictwa sądów polskich i zagranicznych;

c.) praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy, w tym sporządzanie umów i rozwiązywanie problemów prawnych (kazusów);

d.) wymiana opinii członków na temat postulowanych zmian w obowiązujących przepisach prawa związanych z własnością intelektualną, w tym z prawem autorskim;

e.) organizowanie i współuczestniczenie w konferencjach i spotkaniach naukowych; podejmowanie innych inicjatyw związanych z przedmiotem działalności Koła.

Obecnymi członkami zarządu (2019 r.) są: Alicja Przybyło, Szymon Barabasz, Sandra Słowik.

Wszelkie uwagi można zgłaszać bezpośrednio zarządowi, przez fanpage Koła znajdujący się na Facebooku (https://www.facebook.com/knwi.us/)oraz na adres mailowy Koła: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (dawniej:

Wszystkich chętnych zapraszamy na nasze spotkania! Ich terminy są na bieżąco ogłaszane na fanpage’u.