Koto Naukowe Prawa Rzymskiego i Porównawczego rozpoczęło swoją w październiku roku akademickiego 2011. Jest organizacją naukową działającą przy Uniwersytecie Śląskim. Ma swoją siedzibę przy Katedrze Historii Prawa - Zespole Naukowo-Dydaktycznym Prawa Rzymskiego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.

Jest jedną z najprężniej działających Organizacji Naukowych na Wydziale. Głównym celem działalności Kola jest pogłębianie wśród Członków wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu prawa rzymskiego, jak i rozpatrywanie związków prawa rzymskiego z pozostałymi dziedzinami prawa, mając szczególnie na uwadze związki prawa rzymskiego z prawem cywilnym.

Prowadzimy wewnątrz Kola zajęcia i dyskusje, tak by utrwalić zdobytą wiedzę lub wyjaśnić wątpliwości, organizujemy i uczestniczymy w konferencjach naukowych. Podejmujemy także liczne inicjatywy mające na celu promowanie prawa rzymskiego, jak np. odbywający się corocznie w maju Konkurs Juliusza Cezara czy spotkania z Legionistą Rzymskim.

Spotkania Kola odbywają się co dwa tygodnie.

Opiekun Naukowy: dr Grzegorz Nancka

Władze Kola:

• Prezes: Paweł Sroka
  • Wiceprezes: Michał GIück
  • Sekretarz: Dominik Mizerski

W razie pytań prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji o Kole znajdziecie pod adresem: https://www.facebook.com/pages/Ko%C5%82o-Naukowe-Prawa-Rzymskiego-WPiA-U%C5%9A/236045423122724