Koło Naukowe Prawa Rzymskiego i Porównawczego rozpoczęło swoją w październiku roku akademickiego 2011. Jest organizacją naukową działającą przy Uniwersytecie Śląskim. Ma swoją siedzibę przy Katedrze Historii Prawa - Zespole Naukowo-Dydaktycznym Prawa Rzymskiego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.

Jest jedną z najprężniej działających Organizacji Naukowych na Wydziale. Głównym celem działalności Kola jest pogłębianie wśród Członków wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu prawa rzymskiego, jak i rozpatrywanie związków prawa rzymskiego z pozostałymi dziedzinami prawa, mając szczególnie na uwadze związki prawa rzymskiego z prawem cywilnym.

Prowadzimy wewnątrz Koła zajęcia i dyskusje, tak by utrwalić zdobytą wiedzę lub wyjaśnić wątpliwości. Organizujemy i aktywnie uczestniczymy w konferencjach naukowych. Podejmujemy także liczne inicjatywy mające na celu promowanie prawa rzymskiego, do których chętnie angażujemy studentów już od pierwszego roku studiów.

Spotkania Kola odbywają się co dwa tygodnie.

Opiekun Naukowy: dr Grzegorz Nancka

Władze Kola:

• Prezes: Michał Glück
  • Wiceprezesi: Weronika Gwóźdź, Paweł Sroka
  • Sekretarz: Sara Janoszka
  • Skarbnik: Marysia Achtelik
  • Członkowie zarządu: Agnieszka Knapik, Dominik Mizerski, Victoria Szulik

W razie pytań prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji o Kole znajdziecie pod adresem: https://www.facebook.com/pages/Ko%C5%82o-Naukowe-Prawa-Rzymskiego-WPiA-U%C5%9A/236045423122724