Koło Naukowe Kryminalistyki „Veritas” powstało w marcu 2007r. Opiekunami Naukowymi KNK są dr hab. Marek Leśniak oraz dr Dorota Zienkiewicz.

KNK to inicjatywa zrzeszająca pasjonatów kryminalistyki. Pobudki tej fascynacji są bardzo różne, w naszym gronie znaleźć się więc może miejsce dla każdego.

Czym koło się zajmuje:
Koło stale się rozwija, więc wraz z upływem czasu wachlarz pomysłów, możliwości i doświadczenia poszerza się. Staramy się zapewnić to, czego ciężko będzie doświadczyć ucząc się kryminalistyki w pojedynkę – wszelkiego rodzaju wyjazdy, konferencje, prowadzenie własnych badań. Łączymy w rozsądnych proporcjach naukę i dobrą zabawę.

Stałe punkty programu:
Spotkania odbywają się co dwa tygodnie we wtorek o godzinie 17 w sali 3.55. Jest to czas, który poświęcamy na zaznajamianie się z poszczególnymi gałęziami kryminalistyki oraz omawianie bieżących spraw organizacyjnych. Nie to jest jednak głównym celem naszej działalności, dlatego też kilka razy w roku organizowane są zajęcia praktyczne. Mamy na koncie m. in. wizytę w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, spotkanie z prof. J. Koniecznym dotyczące praktycznych aspektów wykorzystania poligrafu, sekcję zwłok w Zakładzie Medycyny Sądowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, wizytę w Szkole Policji w Katowicach czy Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W roku akademickim 2012/2013 zorganizowaliśmy Ogólnopolską Konferencję Naukowa „Zbrodnia oczami sprawcy, czyli o profilowaniu kryminalnym w teorii i praktyce” i już planujemy kolejne wydarzenia.

Cele i korzyści członkostwa w kole:
Przede wszystkim chodzi nam oczywiście o zdobycie wiedzy z zakresu taktyki i techniki kryminalistycznej. Nawiązujemy też do innych dziedzin, takich jak medycyna sądowa, psychologia sądowa czy też proces karny. Członkostwo w kole to fantastyczna okazja poszerzenia horyzontów i rozwinięcia swoich zainteresowań. Aktywni członkowie koła mogą liczyć nie tylko na dobrą zabawę, ale także na zdobycie wiedzy, która może okazać się pomocna w ich dalszej karierze.

Zarząd Koła:

• Prezes: Anna Czupryna
  • Wiceprezes: Michał Kamiński
  • Skarbnik: Artur Marzec

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych!

Liczymy na to, że swoją kreatywnością przyczynicie się do rozwoju koła.

Wszystkich chętnych prosimy o kontakt – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zachęcamy też do odwiedzenia nas na facebook’u:  https://www.facebook.com/KoloNaukoweKryminalistykiVeritas?ref=ts&fref=ts