Kwiecień 2018

Koło Naukowe Prawa Rolnego i Gospodarki Przestrzennej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy współpracy z Katedrą Prawa Rolnego i Gospodarki Przestrzennej Wydziału Prawa i Administracji UŚ w Katowicach i Fundacją Wydziału Prawa i Administracji UŚ Facultas Iuridica serdecznie zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Studencko- Doktoranckiej „Współczesne problemy prawa rolnego i żywnościowego”, która odbędzie się w dniu 24 maja 2018 r. o godz. 9.00 na WPiA UŚ w Katowicach.

Zakres tematyczny konferencji obejmuje dwa panele:

- panel 1: prawo rolne

- panel 2: prawo żywnościowe

Celem konferencji jest zaprezentowanie wyników prac naukowo- badawczych oraz stworzenie forum dyskusyjnego dla najistotniejszych zagadnień problemowych, pojawiających się na gruncie prawa rolnego i żywnościowego. Ze względu na niewielką ilość konferencji poświęconych tej tematyce, poruszenie tych kwestii, w szczególności przez najmłodszych naukowców jest znacząco utrudnione.

Problematyka prawa rolnego i żywnościowego na przestrzeni ostatnich lat nabrała charakteru wielopłaszczyznowego. Liczne zmiany regulacji prawnorolnych, a także wątpliwości teoretyków i praktyków stwarzają doskonałą okazję do wymiany poglądów naukowych studentów, doktorantów, a także wszystkich zainteresowanych tą tematyką badaczy.

Organizatorzy planują wydanie publikacji pokonferencyjnej o takim samym tytule.

Uczestnictwo bierne jest bezpłatne

Uczestnictwo czynne - opłata konferencyjna wynosi 100 zł. (zawiera VAT 23%).

Cena ta obejmuje:

-         materiały pokonferencyjne,

-         obiad oraz

-         koszt wydania publikacji naukowej.

Ważne terminy:

1. Nadsyłanie zgłoszeń udziału w konferencji (w formie czynnej i biernej) i abstraktów-

do 22 kwietnia 2018 r.

1. Uiszczenie opłaty konferencyjnej - do 30 kwietnia 2018 r.

W załącznikach znajduje się formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje na temat konferencji.