Katedra Prawa Karnego Procesowego Uniwersytetu Śląskiego wraz z działającym przy niej Kołem Naukowym Prawa Karnego Procesowego "IUSTITIA" przy współpracy z Izbą Adwokacką w Katowicach serdecznie zaprasza do udziału w II Śląskim Forum Karnoprocesowym, w ramach którego 12 października 2017 r. o godz. 9.30  na Wydziale Prawa i Administracji UŚ odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt.

"Konstytucyjne podstawy procesu karnego"

Celem, jaki przyświeca organizatorom i uczestnikom tegorocznego spotkania jest analiza konstytucyjnych podstaw procesu karnego i ich wpływ na kształt polskiego procesu karnego.

Inspiracją dla wyboru tematu Konferencji stała się żywa dyskusja, jaka od kilkunastu miesięcy toczy się wśród prawników, porusza aktorów sceny politycznej oraz w sposób istotny dotyka życia każdego obywatela. W konsekwencji kolejnej, ubiegłorocznej zmiany przepisów kodeksu postępowania karnego, która po raz kolejny w krótkim czasie przemodelowała proces karny, wskazane wydaje się podjęcie dyskusji w kwestii konstytucyjnych podstaw procesu karnego oraz ich wpływu na funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych. Przedstawiony temat Konferencji pozwala na analizę regulacji karnoprocesowych przez pryzmat standardów konstytucyjnych oraz prezentację prokonstytucyjnej wykładni przepisów prawa karnego procesowego.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Naczelna Rada Adwokacka, Sąd Najwyższy, Trybunał Konstytucyjny, Rzecznik Praw Obywatelskich, Sąd Apelacyjny w Katowicach oraz Okręgowa Rada Adwokacka w Katowicach.

W celu zgłoszenia biernego uczestnictwa prosimy o wypełnienie poniższego formularza do 5 października 2017 r.:

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy również na stronę wydarzenia na portalu Facebook: https://www.facebook.com/events/591347384394282/