Wrzesień 2018

Katedra Prawa Pracy i Polityki Socjalnej Uniwersytetu Śląskiego

oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych

zapraszają na konferencję naukową

„Wyzwania dla polityki senioralnej w XXI w.”.

Konferencja odbędzie się 11 października 2018 r. w Katowicach, na Wydziale Prawa
i Administracji Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Bankowej 11B, w auli nr 8.

Celem konferencji jest dyskusja naukowa na temat konsekwencji starzenia się społeczeństwa. Zmiany demograficzne wymagają zintegrowanych działań obejmujących wiele sfer życia społecznego, m. in. w obszarze prawa, ubezpieczeń społecznych, polityk rynku pracy oraz opieki zdrowotnej.

Konferencja kierowana jest do pracowników naukowych, pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, instytucji rządowych oraz organizacji pozarządowych zajmujących się polityką senioralną.

Konferencja odbywa się pod honorowym patronatem Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej oraz JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzeja Kowalczyka.

Konferencja inauguruje współprace naukową pomiędzy Uniwersytetem Śląskim a Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w ramach podpisanej w 2017 r. umowy o współpracy partnerskiej.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Program konferencji znajduje się w załączeniu.

Uprzejmie prosimy o rejestrację do dnia 30 września 2018 r. mailowo pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Załączniki:
Plik