Mamy zaszczyt poinformować, że student IV roku prawa na naszym Wydziale, Pan Bartosz Jędryszczyk, został zwycięzcą prestiżowego konkursu "Arbitrators' Quest" organizowanego przez międzynarodową kancelarię Konrad & Partners w Wiedniu.
Finał konkursu poprzedzony został rundami kwalifikacyjnymi w których Pan Bartosz wysłał do Wiednia artykuł w przedmiocie rozszerzania zakresu klauzuli arbitrażowej na podmioty trzecie, oraz profesjonalne pismo procesowe, pisane w języku angielskim. W ostatniej, ustnej rundzie konkursu Reprezentant WPiA Uniwersytetu Śląskiego okazał się lepszy od międzynarodowego grona dziewięciu innych finalistów konkursu. W ramach nagrody Pan Bartek odbędzie dwumiesięczne, płatne praktyki w siedzibie kancelarii w Wiedniu.

Pragniemy przypomnieć, iż Bartek jest wielokrotnym reprezentantem Uczelni w konkursach w arbitrażu międzynarodowym. W 21ej edycji Konkursu Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot Competition był członkiem Drużyny wyróżnionej nagrodą Frederic Eisemann Award, jest także reprezentantem Uniwersytetu Śląskiego w Konkursach w DFCR Moot oraz FDI Moot.

Więcej o sukcesach Drużyn WPiA UŚ w Kokursach arbitrażowych można znaleźć w zakładce: