W dniach 11 - 21 maja 2014 r. dwie studentki naszego Wydziału, Panie Barbara Matusiak oraz Natalia Otlinger uczestniczyły w seminarium naukowym "Istanbul to Athens Field Study", organizowanym przez Loyola University w Nowym Orleanie. Studentki w czasie seminarium poznały wybrane zagadnienia prawne, historyczne oraz prawno-porównawcze zarówno tureckie, greckie jak i amerykańskie. Zajęcia prowadzone były przez wybitnych profesorów Uniwersytetu Loyola, Uniwersytetu Yeditepe w Stambule oraz Uniwersytetu Narodowego im. Kapodistriasa w Atenach. Udział studentów w seminarium jest jedynie wstępnym przejawem rozwijającej się współpracy międzynarodowej naszego Wydziału, w tym między innymi z wymienionymi Uniwersytetami. Jeszcze w tym roku, wyróżniający się studenci Wydziału wezmą udział w kolejnych międzynarodowych programach naukowych.