Drużyna studentów reprezentujących Uniwersytet Śląski i Wydział Prawa i Administracji w Międzynarodowym Konkursie Arbitrażowym:
  The Annual Willem C. Vis International Arbitration Moot zdobyła dwie prestiżowe nagrody!

Pierwsza nagroda, to wyróżnienie dla Drużyny za najlepsze pismo procesowe powoda (Honorable Mention for the Memorandum for the Claimant).

Druga nagroda, to  indywidualne wyróżnienie (Honorable Mention) dla Pani Alicji Wolny, studentki V roku prawa.

Z polskich drużyn biorących udział w konkursie (5 polskich universytetów), jedynie Uniwersytet Śląski zdobył wyróżnienie za pismo procesowe i indywidualne wyróżnienie! To ogromny sukces!!!

W ustnych rundach generalnych (symulacji rozprawy przed sądem arbitrażowym prowadzonej w języku angielskim) UŚ reprezentowały:

• Pani Maria Łabno
  • Pani Żaneta Rogoń
  • Pani Alicja Wolny

W każdej rundzie reprezentowały UŚ dwie osoby: jedna podnosząca argumenty procesowe, druga odnoszące się do kontraktu i konwencji wiedeńskiej o międzynarodowej sprzedaży towarów (CISG).
Pani Maria Łabno, reprezentowała UŚ we wszystkich 4 rundach generalnych, podnosząc argumenty odnoszące się do kontraktu i CISG.
Pani Żaneta Rogoń i Pani Alicja Wolny, reprezentowały UŚ na zmianę po 2 razy.

W tym roku w rundach generalnych Drużyna zmierzyła się z:

• University of Geneva,
  • McGill University (Kanada)
  • Government Law College Mumbai (indyjski stan Maharasztra)
  • Benjamin N Cardozo School of Law (USA)

W 20 już edycji konkursu Willem C. Vis brało udział prawie 300 drużyn z 67 krajów świata!

Gratulujemy Drużynie wielkiego sukcesu i Pani Alicji Wolny umiejętności adwokackich!

Gratulacje dla wszytskich wielkich mówców, którzy dzielnie reprezentowali UŚ i WPiA w tych 'Wielkich Bojach Wiedeńskich'!

We are proud of you! :-)

*Więcej informacji o zasługach Vis Moot UŚ Team już niedługo w sprawozdaniu z "Odsieczy Wiedeńskiej UŚ 2013" - po Świętach Wielkiej Nocy!*

Po wielu stresach czas wypocząć!