AKTUALNOŚCI

Rekrutacja do międzynarodowego konkursu w arbitrażu handlowym ‘Willem C. Vis Moot International Arbitration Moot Competition

Katedra Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego Uniwersytetu Śląskiego serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w rekrutacji do Drużyny WPiA Uniwersytetu Śląskiego w Konkursie z Międzynarodowego Arbitrażu Handlowego The Annual Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot Competition. Konkurs jest największym i najbardziej prestiżowym międzynarodowym konkursem dla studentów prawa na świecie. Konkurs z Finałem w Wiedniu rokrocznie przyciąga ponad 300 uniwersytetów z całego świata (ponad 2.000 studentów) oraz licznych przedstawicieli świata praktyki i nauki w dziedzinie międzynarodowego arbitrażu handlowego.

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w Konkursie w roku akademickim 2016/2017, a będących studentami II, III, IV lub V roku studiów prawa i znających biegle język angielski, zapraszamy do współpracy!

Aby wziąć udział w rekrutacji, prosimy wysłać do dnia 1 czerwca 2016 r. do godziny 23:59, na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., następujące dokumenty, napisane w języku angielskim:

1. CV (nazwa pliku: „NAZWISKO_Imię_CV_24thVis”). W CV proszę umieścić także informacje dotyczące oceny uzyskanej z części ogólnej prawa cywilnego, zobowiązań, prawa prywatnego międzynarodowego);

2. List motywacyjny (minimum 500 znaków; nazwa pliku: „NAZWISKO_Imię_LM_24thVis”).

W temacie wiadomości prosimy wpisać: „Rekrutacja Vis Moot 2016/2017”.

W dalszej kolejności zostanie podana informacja o rozmowie kwalifikacyjnej do Drużyny.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony internetowej konkursu: www.cisg.law.pace.edu/vis.html

Opiekę naukową nad Drużyną sprawuje prof. UŚ dr hab. Ewa Rott-Pietrzyk oraz Katedra Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego Uniwersytetu. Trenerem drużyny jest mgr Małgorzata Pohl.

Wszelkie pytania oraz prośby o materiały proszę kierować na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.