szkprikulturychinskiej szkprikulturychinskiej

KURS - SZKOŁA PRAWA I KULTURY CHIŃSKIEJ

Szkoła Prawa i Kultury Chińskiej to nowy projekt międzynarodowy Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego i zarazem pierwszy taki projekt w Polsce.

Kurs jest organizowany we współpracy z dwoma renomowanymi chińskimi uniwersytetami:

1. Uniwersytetem w Pekinie – Beijing Foreign Studies University
  2. Uniwersytetem Pólnocno – Wschodnim w Shenyang - Northeastern University in Shenyang

Kurs składa z 10 spotkań/sesji, po jednym weekendzie (sobota-niedziela) w każdym miesiącu. Każda sesja weekendowa jest prowadzona przez profesorów specjalizujących się w danej gałęzi prawa bądź kultury, którzy przybędą w tym celu do Katowic z jednego ze współpracujących chińskich uniwersytetów.

Zajęcia odbywają się częściowo w języku polskim (przez filologów władających językiem polskim) i częściowo w języku obcym (przez prawników i kulturoznawców) – w języku angielskim.

Czas trwania zajęć:

Zajęcia rozpoczną się w październiku 2016 r. i będą obywać się do lipca 2017 r. w następujących terminach:

2016 r.: 15-16 października; 19-20 listopada; 10-11 grudnia;

2017 r.: 21-22 stycznia; 25-26 lutego; 18-19 marca; 22-23 kwietnia; 27-28 maja; 17-18 czerwca; 15-16 lipca

Z uwagi na ewentualne problemy wizowe chińskich Wykładowców, terminy zajęć mogą ulec zmianie.